Medelek Hakkında

medelek2006 yılında organik temizlik ürünleri ve bakım ürünleri alanında ithalat ve pazarlama faaliyetlerine başlayan firmamız, dünyanın önde gelen organik ürünlerini ithal ederek siz değerli müşterilerimize ulaştırma gayretindedir.

Temizlik ve hijyen ürünlerin içeriğindeki toksit, irrite edici maddelerin çokluğu ve bunların verdiği zararlar insanlar tarafından farkında olmadan kullanılması firmamızın bu konuya biraz daha ağırlık vermesine neden olmuştur. Dezenfeksiyon dışında daha çok insanın ekolojik ürünleri tanıması ve sağlıklı temizlik ürünleri kullanması için Alman Sodasan firmasının 5 adet organik sertifikasyon kuruluşu tarafından belgelendirilmiş ürünlerinin ithalatına ve pazarlamasına başlamıştır.

Ürünlerin güvenirliği ve kalitesi müşteri memnuniyetini ve pazar payını arttırmaya devam etmektedir. Bu arada yeni oluşan müşteri portföyümüzden gelen kişisel bakım ürünleri taleplerine bir süre karşılık vermememize rağmen çevremizde ki insanların sentetik kimyasallardan üretilmiş bakım ürünlerinden yaşadıkları sıkıntılar organik ürün çeşidimizi bu alana doğru geliştirmemizde etkili olmuştur. Ayrıca piyasada gittikçe artan ve insanlara bazı sentetik ürünlerin doğal adı altında tanıtılması bizlerin bu alanda da doğru ürünleri insanlarla buluşturmamız gerektirdiğine olan inancımızı arttırmıştır.

Bu doğrultuda markalaşmayı daha uygun görerek BIOPLANTE markası ile ürünlerimizi geliştirme kararı aldık. Malesef hala petrokimyasal ürünlerin zararlırı hakkında bilgi sahibi olamayan ve marka bağımlılığında ısrardan dolayı ilk etapta bebek ve anne sağlığını göz önünde tutmaya karar verdik. en azından annelerin hamilelik ve emzirme dönemlerinde nasıl bazı zararlı alışkanlıklarından bir dönemde olsa vaz geçiyorsa, cilt bakımlarında da aynı özeni göstermeleri gerektiğini, anlatmayı hedef edindik.

BIOPLANTE ürünleri gerek üretim gerek içerik seçimi aşamalarında Belçikalı kar amacı gütmeyen NaTrue sertifikasyon kuruluşu tarafından denetlenmiştir. (http://www.natrue.org/products/ bölümünde BIOPLANTE ürünlerini görebilirsiniz.)

Ayrıca ürünler, hem etkili hemde yüksek standartlarda elde edilmiş organik ve doğal içeriklerle zenginleştirilmiştir formüllerle üretilmiştir.

Anne –kadın sağlığının yanısıra bebekler içinde Almanyanın 100 yıllık organik mama ve cilt bakım üreticisi Töpfer firmasının ürünlerini piyasaya sürerek, şimdilik cilt bakım ürün çeşidimizi tamamlamış olduk.

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için doğru ürünlerin kullanımında müşterilerine en doğru bilgileri vermekten büyük bir haz duymaktayız. Değerli müşterilerimizin artan memnuniyeti, bu hazzımızı daha da arttırmaktadır.

Firmamız daha uzun yıllar sizlere, yaşam kalitenizi arttıracak çözümlerüretmek için çalışmalarını devam ettirmek arzusundadır.